2014.10.09. 18th International Conference on Waste Recycling (WR18)

A CriticEl projekt záró rendezvénye, az immár 18. alkalommal megrendezett „18th International Conference on Waste Recycling (WR18)” plenáris üléseként valósult meg a Miskolci Egyetemen. A 18 éve megrendezésre kerülő hulladék újrahasznosítás témakörében folyó konferencia sorozatba tavaly kapcsolódott be a korábbi szervezők meghívására a Miskolci Egyetem. A Műszaki Földtudományi Kar kapcsolódó területén jeles Nyersanyag-előkészítési és Környezeti Eljárástechnikai Intézete 2014.-ben megkapta a jogot, a visegrádi országok hasonló területen aktív egyetemeivel és kutató helyeivel rotációban történő konferencia szervezésére, ami mutatja a tématerület fontosságát és a Miskolci Egyetem kiválóságát a hulladék újrahasznosítás területén. A 18. alkalommal megrendezett konferencia közel 70 regisztrált részvevővel, 39 előadás és 10 poszter bemutatásával zajlott, két napon keresztül, két párhuzamos szekcióban.

A WR-sorozat állandó szervezői:

A szervezésbe bekapcsolódó hazai szakmai szervezetek:

·         Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület

·         Szilikátipari Tudományos Egyesület

·         Magyar Kémikusok Egyesülete

·         Magyarhoni Földtani Társulat

·         Magyar Minőségi Komposzt Társaság

·         Magyar Természettudományi Társulat és a Magyar Tudományos Akadémia Miskolci Akadémiai Bizottságának Előkészítési és Környezeti Eljárástechnikai Munkabizottsága