2013. 04. 22. Föld napi ünnepség a Zenepalotában

Szépszámú vendégsereg előtt ünnepelte a Miskolci Egyetem CriticEl programja a Föld napját hétfőn a Zenepalotában.  Simon Zoltán színművész  olvasott  fel egy részletet Márai Sándor Füveskönyvéből, majd a Bartók Béla Zeneművészeti Intézet Szaxofon Kvartettje játszott. Ezzel indult az est. A köszöntő szavak után Földessy János professzor lépett  a pódiumra, hogy a „ karnyújtásnyira” lévő kincseinkről beszéljen.  Tóth Sándor intézeti hallgató Bach játéka következett zongorán ,majd vers  ,Szabó Lőrinc : A Föld  barátai című költeményét hallhatta a nagyérdemű.  Bőhm József egyetemi docens a hulladékokból visszanyerhető  drága anyagokról mondta el gondolatait,majd újabb Bach darabban gyönyörködhetett a főként érdeklődőkből álló közönség ,az átiratot Szabó Dávid  intézeti hallgató játszotta. Karinthy Frigyes Az inkarnátor című novelláján derülhettek a résztvevők, s  gondolkozhattak el Gombkötő Imre egyetemi docens előadásán , ami arról szólt” Mitől kritikusak az elemek, avagy ami nincs azt ne pazaroljuk!” Az est végén  rövid előadást hallhattak a vendégek  az ásványok és a bor  kapcsolatáról, majd a Zenepalota aulájában  - ahol Orosz Ila   művészi természetfotóit állították ki -Patkó Gyula az egyetem rektora mondott a Föld napja apropóján ünnepi pohárköszöntőt.