2013. 11. 14.-15. Gazdasági fejlődésünk kulcsai lehetnek a nyersanyagok hazai forrásai

A Magyarhoni Földtani Társulat, az MTA Miskolci Akadémiai Bizottsága, a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara és az Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület közös szervezésében 2013. november 14.-15.-én két földtudományi  konferenciára kerül sor, melyen hazai szakemberek számolnak be egyrészt a folyó kutatásokról, másrészt a nyersanyag gazdálkodás aktuális helyzetéről és a jövőre vetített kilátásokról. A projekt első napi programja az ásványi nyersanyagforrásokra, a második a másodnyersanyagokra összpontosít, a harmadik pedig az erőforrások hazai szintű gazdaságossági elemzésével foglalkozik a CriticEl programon belül. Az eseménysorozat második programpontja az ásványvagyon gazdálkodási fórum. A fórum egy előadássorozat harmadik befejező része, a budapesti és pécsi rendezvényeket követően. A fórum fő célkitűzése annak kidomborítása, hogy az ország ásványvagyona jelentős kiaknázatlan gazdasági lehetőséget rejt. Ezen a rendezvényen a szilárd ásványi nyersanyagok és az energiahordozók kapnak főszerepet, és kerülnek terítékre olyan stratégiai tervek, amelyek az ásványvagyonra alapozható gazdasági fejlődést is felölelik. A fórum résztvevői szakmai szervezetek, irányító hatóságok, egyetemi és ipari szakemberek, helyi és országos gazdaság politikai döntéshozók és tanácsadók. Az esemény fontosságát aláhúzza, hogy előadást tart Ríz Gábor, országgyűlési képviselő, Borsod-Abaúj-Zemplén megye Közgyűlése alelnöke,és Kasó Attila miniszterelnökségi tanácsadó is.

A rendezvényhez kapcsolódóan a projekt Tanácsadói Panelja is tanácskozott a projekttel kapcsolatos eszmecserét folytatott a projekt szakmai vezetésével.