2013.06.13 Környezeti témák tudományos megközelítésben

Kilencedik alkalommal találkoznak a Miskolci Egyetemen a KÁRPÁT-MEDENCEI KÖRNYEZETTUDOMÁNYI KONFERENCIA programsorozatának kutatói. A három napon át tartó tanácskozást Prof. Dr. Dobróka Mihály  rektorhelyettes nyitotta meg , első előadásaként a

napsugárzás energiatermelésre történő közvetlen felhasználásának lehetőségeiről és kilátásairól, fókuszálva a a Kárpát-medencére témában Dr. Kiss Ádám professzor tartott előadást.

A bányászattól a turizmusig. Felszín alatti vizekre alapozott lehetőségek az Észak-magyarországi régióra – ez volt a címe Szűcs Péter professzor előadásának, amelyben többek között bemutatta a Kútfő projektet is.  A hulladékgazdálkodás és a fenntartható természeti erőforrás-gazdálkodás című előadásában Dr. Bőhm József többek között a kritikus elemek fontosságáról is  szólt. A szerdai plenáris ülés után a Hulladéklerakók rekultivációja, utógondozása című könyv rövid ismertetése zajlott, a résztvevők találkozhattak a szerzőkkel Dr. Szabó Imrével és Dr. Szabó Attilával.

A program szekcióülésekkel és poszterek bemutatójával folytatódott.